Tudod-e, hogy miben hasonlítunk a gilisztára, vagy a méhecskére?
Az emberi test is szelvényezett felépítésű. Ez a szelvényezettség elsősorban a törzsre jellemző, de folytatódik a végtagokban is.
A szelvények lefutása a csigolyákból felépülő gerincoszlop szakaszait követi. Azok a szervek és testtájak, amelyek egy-egy gerincvelői ideg működési területéhez tartoznak, az adott terület sérülésekor különböző tüneteket produkálnak. Innen lehet tudni, akár MR nélkül, hogy melyik csigolyánál, vagy porckorongnál van a probléma.
Két csigolya a köztük lévő porckoronggal működési egységet alkot. Egymáshoz képesti helyzetük, mozgásuk sok szempontból fontos.
Éjszaka, fekvő helyzetben, amikor a gerinc nincs függőleges irányú terhelés alatt, a porckorongok a környező szövetekből vizet szívnak magukba. Reggelre olyan sok víz is lehet bennük, hogy a nyomás miatt fájdalmat érzünk.
Négykézláb állva a gerinc olyan helyzetben van, hogy alaposan átmozgatható a törzsizmok összehangolt munkájával. Lassú, minden kis elmozdulásra figyelve csodálhatjuk és élvezhetjük testünk tökéletes összehangolt működését. Fokozatosan nő a gerinc rugalmassága, oldódik a hát merevsége. A gyakorlat erősíti a hasizmokat, fokozza a hasi és kismedencei szervek, így a belek, hasnyálmirigy, mellékvese és ivarmirigyek vérellátását.